Etnické večery v listopadu v Ústí nad Labem

Ve středu 12.11. proběhne v Hraničáři akce Mongolsko - země Čingischána - diashow Martina Loewa. V pauze tohoto promítání můžete shlédnout vystoupení mongolské kapely DUNDJINGARAV a potěšit se nad mongolských ochutnávkami jídel (více ZDE).

V pátek 21.11. se uskuteční Balkánský večer s kapelou Mijaktić Orkestar a s afterparty s Electro Swing Allstars.

  • MIJAKTIC ORKESTAR: V Česku nenajdete mnoho souborů, které by byly schopny věrně interpretovat hudbu z balkánských končin. Mijaktic Orkestar k nim rozhodně patří. Jeho snaha o autenticitu balkánského prožitku dokonce překračuje pouze hudební rámec. Produkce Mijaktic Orkestar přenáší své posluchače do jiného času i prostoru. Ostrá vůně pálenky a čpění tabákového dýmu jsou věrnými souputníky tohoto nespoutaného ansámblu. Balkán v podání Mjaktic Orkestar přestává být pouhou vnějškovou nápodobou, ale stává se životním stylem. Přestože se Mijaktic orkestar pohybuje na české hudební scéně poměrně krátkou dobu (od r. 2008), jeho členové nepatří k neostříleným začátečníkům. Hudebníci Mijaktic Orkestar působí v souborech patřícím ke špičce menšinových hudebních žánrů. Znalcům světové hudby (worldmusic), staré hudby (altemusic), či nové hudby (new folklore) jejich aktivity rozhodně nejsou neznámé...

V pátek 28.11. proběhne Ukrajinský večer s rock´n´rollovou partou HELLFIRE SOX.

  • Čtyřčlenná kapela existuje už více jak 10 let. Hellfire Sox vydali 2 alba. Jejich mix horror punku, psychobilly a rockabilly zajímá nejen fanoušky, ale také se často objevují v ukrajinských i německých médiích. Zajímavostí je to, že v jejich videoklipech se často objevují ukrajinské hvězdy od televizních moderátorů po herce. Na klip se můžete podívat třeba ZDE a ZDE.